کاربردهای

سامانه پردازش سریع سورنا

رندر و انیمیشن

مرحله رندرینگ یکی از سنگین‌ترین و زمان برترین مراحل تولید یک پروژه انیمیشن و جلوه‌های ویژه می‌باشد. همچنین امروزه رندر در طراحی داخلی ساختمان، دکوراسیون و صنعت معماری نقش بسزایی را دارد. به این دلیل که در این مرحله محاسبات بسیار زیاد و سنگین نورپردازی و متریال باید توسط کامپیوتر رندر انجام شود، در بسیاری از پروژه‌های بزرگ ممکن است رندر هر فریم از پروژه روزها به طول بیانجامد.

محاسبات فیزیک، شیمی، کوانتوم و الکترومغناطیس

در زمینه‌های محاسبات فیزیک ، شیمی، کوانتوم و الکترومغناطیس نرم‌افزارهای کاربردی متنوعی وجود دارند که به علت سنگین بودن محاسبات، نیاز به پردازش موازی را احساس کرده اند. همین امر سبب گردیده است که شرکت‌های ارائه دهنده نرم‌افزار در زمینه‌های ذکر شده اقدام به تولید نسخه موازی برای برنامه‌های کاربردی خود نمایند، تا بتوانند جوابگوی نیاز پردازشی کاربران خود باشند. اما نکته اینجاست که اجرای موازی این نرم‌افزارها نیازمند بستر پردازشی موازی است که به گونه‌ای هوشمندانه مدیریت شده و یکپارچه سازی شده باشد.

هوش مصنوعی

پیشرفت‌های اخیر در یادگیری ماشین باعث شده که حتی از این هم فراتر بروند، به گونه‌ای که یادگیری عمیق در همه جا در دسترس توسعه‌دهندگان قرار گرفته است. در حال حاضر، نرم‌افزارهای زیادی برای پردازش تصویر (computer vision)، تشخیص گفتار (speech recognition)، پردازش زبان طبیعی (natural language processing) و تشخیص صوت (audio recognition) ایجاد شده‌اند که به در به دست آوردن مزایای رقابتی به شرکتها کمک بزرگی کرده است.

پردازش مقادیر زیاد داده برای یادگیری عمیق نیاز به میزان بالایی از توان محاسباتی دارد. توسعه دهندگان، همزمان با توسعه ابزارهای جدید مخصوص یادگیری عمیق، از مزایای کلاسترهای محاسباتی و پردازنده‌های کمکی نظیر GPU‌های NVIDIA برای محاسبات هوش مصنوعی استفاده می‌کنند.

طراحی المان محدود و مکانیک سیالات

محاسبات مکانیک سیالات نیاز به توان پردازشی بسیار بالا و در نتیجه سخت‌افزارهایی خاص که بدین منظور طراحی شده اند، دارد. ما توانسته ایم سخت‌افزارهای ویژه‌ای را برای شبیه‌سازی مکانیک سیالات مورد آزمایش قرار دهیم که نتایج این آزمایشات می‌تواند راهگشای مراکز تحقیقاتی، دانشگاهی و صنعتی مرتبط باشد.

پزشکی و علوم زیستی

رشته‌های مرتبط با پزشکی ، زیست‌شناسی مولکولی و سلولی، ژن‌شناسی و شیمی‌ به منظور ارزیابی داده‌هایی با حجم بالا با استفاده از برنامه‌های تحلیل، ابزارهای مدلسازی و پایگاه‌های داده نیاز به پردازش فوق‌سریع دارند.