سیاست کاربری

اولویت دهی

در حال حاضر اولویت خاصی در نوبت دهی در نظر گرفته نشده است. در صورت افزایش تعداد کاربران و منابع پردازشی مورد نیاز ممکن است اولویت ها در نوبت دهی تغییر کند.

مدیریت استفاده از منابع سامانه توسط نرم افزار SLURM انجام می شود. برای اجرای کار خود باید آن را در صف قرار دهید. اگر با نحوه گذاشتن کارها در صف آشنا نیستید میتوانید به صقحه راهنمای ارسال اجرا مراجعه کنید.

کاربران

علاوه بر استادان و محققیق پسادکتری، دانشجویان دکتری و کارشناسی ارشد نیز می توانند از این سامانه استفاده کنند. کاربران لازم است درخواست ایجاد حساب کاربری خود را از طریق صفحه ثبت نام ارسال نمایند. پس از تایید، اطلاعات ایشان به مدیر سامانه ارسال می گردد

قوانین استفاده

قوانین زیر مربوط به شرایط عضویت و بهره‌برداری از سامانه محاسبات سریع سورنا می‌باشد. استفاده از این سامانه به معنی اطلاع کامل از متن این قوانین و مقررات و شرایط آن می‌باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دسترسی به سیستم  فرم ثبت نام را تکمیل نمایید. مسئولیت عدم مطالعه و آگاهی کاربر از شرایط مندرج در آن بخش بر عهده کاربر خواهد بود.

در حال حاضر، امکان استفاده از سامانه سورنا برای دانشجویان، محققان و اساتید دانشگاه الزهرا با هماهنگی معاونت  پژوهش و فناوری فراهم شده است.

دانشجویان و اعضاء هیئت علمی دانشگاه ها و پژوهشگاه های سراسر کشور و نیز اعضاء شرکت های دانش بنیان و مراکز رشد نیز می توانند با ارسال درخواست خود از سامانه استفاده نمایند . محدودیت زمانی برای استفاده از سیستم تخصیص یافته وجود ندارد.

برای اتصال به سیستم از خارج از دانشگاه می بایست از طریق اتصال به شبکه داخلی دانشگاه از طریق VPN اقدام نمایید. برای اطلاع از نحوه اتصال و دریافت نام کاربری و رمز عبور با سایت فناوری اطلاعات دانشگاه تماس حاصل نمایید.

درج نام سامانه محاسبات سریع سورنا دانشگاه الزهرا در بخش قدردانی (acknowledgement) در تمامی گزارشات، پایان‌نامه‌ها و مقالاتی که از نتایج اجرای برنامه‌های کاربردی بر روی این سامانه به‌دست آمده‌اند (اعم از مجلات علمی، کنفرانس‌ها و …)، الزامی است. در صورت عدم درج نام این شرکت دانشجو و استاد راهنمای وی موظف به تامین تمامی هزینه‌های استفاده از سیستم هستند. کاربر موظف است در صورت انتشار مقاله فوق، یک نسخه از مقاله‌ی چاپ شده‌ی خود را به این مرکز تحویل دهد. نمونه بخش قدردانی:

This work has been supported by Alzahra Sorena HPC.

رعایت کلیه قوانین جمهوری اسلامی ایران از جمله قوانین حوزه سایبری مانند فضای تبادل اطلاعات و فضای مجازی الزامی می‌باشد.

در صورتیکه کاربری از مقررات سایت و یا مقررات جمهوری اسلامی ایران تخطی نماید، مسئولین سایت می‌توانند بدون اخطار قبلی حساب کاربری وی را مسدود و عضویت او را به حالت تعلیق درآورند.